Zonne-oplossingen op maat die uw projecten vooruit helpen.

Voeding voor IoT-sensoren, beveiligingscamera's en weerstations in 20+ landen.

Van prototype tot productie — één leverancier, één contactpersoon.

Accudimensionering voor sensoren op hoogspanningslijnen

Door LinkSolar Engineering Team  •   13 minuten lezen

A LinkSolar icing-monitoring node with a silver housing and curved solar surface surrounds a conductor in a snowy transmission corridor.

Gepubliceerd op 14 mei 2026 | Dean D.

Kort antwoord: Voor een typische sensor voor monitoring van hoogspanningslijnen met een gemiddeld verbruik van 5W bij 12V dimensioneert u voor 5 dagen autonomie met een ontladingsdiepte van 80% (LiFePO4). De minimale accucapaciteit bedraagt 31 Ah bij 25°C. Pas in koude klimaten een temperatuurderatingfactor van 1,3-1,5x toe, waardoor de vereiste toeneemt tot 40-47 Ah.

De stroomuitval in januari die voorkomen had moeten worden

Denk aan een typisch storingsscenario in een koud klimaat: een netbeheerder verliest gegevens van een reeks sensorknooppunten voor monitoring van hoogspanningslijnen tijdens een meerdaagse ijzelstorm. De sensoren zelf overleven het. De zonnepanelen zijn intact. De accu's, gedimensioneerd voor enkele dagen autonomie bij zomertemperaturen, kunnen bij strenge vorst eenvoudigweg onvoldoende capaciteit leveren. Binnen enkele dagen zakt de spanning onder de uitschakelgrens van het modem en gaan de knooppunten offline.

Het nutsbedrijf had een standaardformule voor dimensionering gevolgd. Wat over het hoofd werd gezien, was de temperatuurderating. Hun loodzuuraccu van 40 Ah, reeds beperkt tot 50% ontladingsdiepte, verloor in de kou nog eens 40% aan bruikbare capaciteit. De effectieve capaciteit daalde van 20 Ah naar circa 12 Ah. De sensoren hadden 15 Ah nodig om de uitval te overbruggen.

Dit scenario herhaalt zich in de hele sector. Accudimensionering voor sensoren op hoogspanningslijnen wordt vaak behandeld als een eenvoudige deelsom — dagelijkse belasting vermenigvuldigd met het aantal autonomiedagen — terwijl het in werkelijkheid een technische berekening met meerdere variabelen is. Temperatuur, ontladingsdiepte, chemische samenstelling en veroudering veranderen de uitkomst aanzienlijk. Deze gids doorloopt de volledige berekening met reële cijfers en laat vervolgens zien hoe verschillende monitoringtoepassingen de vereisten beïnvloeden.

Waarom accudimensionering het meest voorkomende storingspunt is

Het merendeel van de storingen bij externe monitoring op zonne-energie is terug te voeren op het ontwerp van het voedingssysteem, niet op de sensorhardware zelf. Uit een veldstudie uit 2021 naar off-grid sensornetwerken bleek dat 67% van de ongeplande uitval stroomgerelateerd was, waarbij een te krap bemeten accu de grootste afzonderlijke categorie vormde.

Drie factoren maken de monitoring van hoogspanningslijnen bijzonder kwetsbaar:

Ten eerste is de belasting intermitterend, maar de basislast constant. Een sensor op een hoogspanningslijn verbruikt in slaapstand wellicht 0,6W, ontwaakt voor metingen bij 2W en piekt naar 10W tijdens cellulaire gegevensoverdracht. Het gemiddelde is laag, maar de pieken zijn cruciaal voor de spanningsstabiliteit. Een accu die uitsluitend op de gemiddelde belasting is berekend, kan tijdens de overdracht te maken krijgen met spanningsval, waardoor het modem reset.

Ten tweede worden de autonomiedagen vaak onderschat. Drie dagen is een veelgebruikte vuistregel, maar winterse stormen in bergachtige of noordelijke gebieden kunnen de instraling van de zon vijf tot zeven dagen blokkeren. Het dimensioneren van kritieke externe infrastructuur voor minimaal vijf dagen autonomie is standaardpraktijk in klimaten met jaarlijks meer dan 30 zwaar bewolkte dagen.

Ten derde wordt temperatuurderating inconsistent toegepast. Een accu met een nominale capaciteit van 40 Ah bij 25°C is geen accu van 40 Ah bij -10°C. De bruikbare capaciteit hangt af van de chemische samenstelling, de ontlaadstroom en de uitschakelwaarden van het accumanagementsysteem (BMS). Wordt dit genegeerd, dan verandert een conservatief ontwerp in een riskante aanname.

Vergelijking van chemische samenstellingen

Vier chemieën domineren externe monitoringtoepassingen in 2025: gesloten loodzuur (SLA), lithiumijzerfosfaat (LiFePO4), lithiumthionylchloride (Li-SOCl2) en natrium-ion (Na-ion). Elk type kent een specifiek kostenplaatje, cycluslevensduur en temperatuurprofiel. De juiste keuze hangt af van de vraag of het systeem dagelijks cycli doorloopt of dienstdoet als noodback-up, en van de lokale extreme temperaturen.

Accucapaciteit bij -20°C per chemieCapaciteit bij -20°C (%)SLA50%LiFePO470-75%Li-SOCl280%Natrium-ion85-95%De bruikbare capaciteit daalt aanzienlijk bij lage temperaturen voor alle accutypen.
Vergelijking van resterende accucapaciteit bij -20°C tussen verschillende accutypen.
Parameter Gesloten loodzuur (SLA) LiFePO4 Lithiumthionylchloride (Li-SOCl2) Natrium-ion (Na-ion)
Nominale spanning 12V 12.8V (4S) 3.6V per cel 3.1V per cel
Cycluslevensduur bij 50% DoD 300-500 cycli 4,000-6,000 cycli Niet-cyclisch (primair) 3,000-5,000 cycli
Max. aanbevolen DoD 50% 80-100% N.v.t. (primaire cel) 80-90%
Bruikbare energiefractie 50% 80-90% 90%+ 80-85%
Bedrijfstemperatuur (ontladen) -20°C tot +50°C -20°C tot +60°C -55°C tot +85°C -40°C tot +60°C
Capaciteit bij -20°C ~50% van nominaal ~70-75% van nominaal ~80% van nominaal ~85-95% van nominaal
Energiedichtheid 30-40 Wh/kg 90-120 Wh/kg 260-300 Wh/kg 140-160 Wh/kg
Gewicht (equivalent van 12V 100Ah) ~30 kg ~12 kg ~4 kg (primair) ~14 kg
Typische prijs per kWh $150-250 $400-600 $800-1,200 (primair) $300-450
Zelfontlading per maand 3-5% 2-3% <1% 3-5%
BMS vereist Nee Ja Nee Ja
UN 38.3-transport Nee Ja Ja Ja

Loodzuur blijft gangbaar omdat het goedkoop is en geen accumanagementsysteem vereist. Voor een sensor met ondiepe cycli die elke twee jaar wordt vervangen, kan het kostenefficiënt zijn. Het knelpunt is de ontladingsdiepte. Een loodzuuraccu ontladen tot onder 50% laadstatus (SoC) versnelt sulfatering en vermindert de capaciteit permanent. In de praktijk levert een loodzuuraccu van 100 Ah slechts 50 Ah aan bruikbare energie. Bij koud weer daalt dit nog verder.

LiFePO4 is sinds 2022 de standaard geworden voor nieuwe ontwerpen. Het verdraagt 80% ontladingsdiepte zonder noemenswaardig verlies van cycluslevensduur, biedt 3 tot 4 keer de cycluslevensduur van loodzuur en behoudt een betere spanningsstabiliteit onder belasting. De vlakke ontlaadcurve — doorgaans 13.2V tot 12.8V gedurende het grootste deel van de cyclus — zorgt ervoor dat de sensor een stabiele voedingsspanning ontvangt totdat de accu vrijwel leeg is. De afweging betreft de hogere aanschafkosten en de noodzaak van een BMS met uitschakeling bij lage temperaturen.

Lithiumthionylchloride (Li-SOCl2) is een primaire (niet-oplaadbare) chemische samenstelling die wordt gebruikt in sensoren met een extreem laag energieverbruik die zelden zenden. Een 19 Ah D-cel kan een LoRa-sensor 5 tot 10 jaar van stroom voorzien zonder vervanging. De beperking is dat deze niet via zonne-energie kan worden opgeladen. Het is geschikt voor systemen met stroomtransformatoren (energy harvesting) of toepassingen met een zeer lage inschakelduur, maar niet voor cameragebaseerde monitoring.

Natrium-ion ging in 2024-2025 over naar commerciële volumeproductie. De tweede generatie Naxtra-cellen van CATL en de productielijnen van BYD leveren nu cellen met een cycluslevensduur van 4.000 tot 6.000 cycli en superieure prestaties bij koud weer. Bij -20°C behoudt natrium-ion 85-95% van de capaciteit bij kamertemperatuur, vergeleken met 70-75% voor LiFePO4. De energiedichtheid is lager dan die van lithium-ion, maar voor stationaire monitoringsbehuizingen waar gewicht geen rol speelt, is dit acceptabel. De prijzen liggen momenteel 20-30% onder die van LiFePO4, hoewel het aanbod buiten China nog beperkt is.

De autonomieberekening: een uitgewerkt rekenvoorbeeld

Hieronder volgt een stapsgewijze dimensioneringsberekening voor een knooppunt voor monitoring van hoogspanningslijnen in Minnesota. De sensor meet de geleidertemperatuur, lijnstroom en trillingen, en verzendt gegevens elk uur via 4G.

A six-stage diagram sizes a 17.4 Wh daily load through autonomy, depth of discharge, cold derating and aging margin to a 20 Ah battery.

Stap 1: Definieer het belastingsprofiel

Bedrijfsmodus Vermogen (W) Duur per dag Energie (Wh)
Slaapstand / ruststroom 0.6 23.0 hours 13.8
Sensormeting 2.0 0.8 hours 1.6
4G-transmissie (uurlijkse burst) 10.0 0.2 hours 2.0
Dagelijks totaal 24.0 hours 17.4 Wh

De dagelijkse energiebehoefte is 17.4 Wh. Bij nominaal 12V komt dit neer op 1.45 Ah per dag.

Stap 2: Bepaal het aantal autonomiedagen

Voor Minnesota, met gemiddeld 45 bewolkte dagen per jaar en winterse stormen die 3 tot 5 dagen kunnen aanhouden, kiezen we voor 5 dagen autonomie. Standaardrichtlijnen voor kritieke externe belastingen adviseren 5 tot 7 dagen in vergelijkbare klimaten.

Stap 3: Pas de ontladingsdiepte toe

Uitgaande van LiFePO4 met een maximale ontladingsdiepte van 80%:

Benodigde Ah = (dagelijkse Ah × autonomiedagen) ÷ DoD
Benodigde Ah = (1.45 × 5) ÷ 0.80 = 9.06 Ah

Stap 4: Pas temperatuurderating toe

De minimale ontwerptemperatuur is -20°C. Uit de deratingtabel in de volgende paragraaf blijkt dat LiFePO4 bij -20°C circa 72% van de nominale capaciteit levert. We hanteren een vermenigvuldigingsfactor van 1.39x (1 ÷ 0.72).

Temperatuurgecorrigeerde Ah = 9.06 × 1.39 = 12.6 Ah

Stap 5: Pas een verouderingsmarge toe

Accu's degraderen na verloop van tijd. Na 5 jaar behoudt een LiFePO4-cel circa 80% van de oorspronkelijke capaciteit. We voegen een verouderingsmarge van 1.25x toe om ervoor te zorgen dat het systeem aan het einde van de levensduur nog steeds aan de autonomie-eisen voldoet.

Uiteindelijk benodigde Ah = 12.6 × 1.25 = 15.8 Ah

Stap 6: Kies een standaardcapaciteit

De dichtstbijzijnde standaardcapaciteit is 20 Ah. Dit biedt een kleine extra marge voor onverwachte stijgingen in het verbruik of langdurigere uitval dan berekend.

Samenvatting voor voorbeeld Minnesota:
Dagelijkse belasting: 17.4 Wh (1.45 Ah @ 12V)
Autonomie: 5 dagen
DoD (LiFePO4): 80%
Temperatuurderating (-20°C): 1.39x
Verouderingsmarge: 1.25x
Minimaal berekend: 15.8 Ah → Kies 20 Ah LiFePO4

Temperatuurderating: de verborgen boosdoener

Accucapaciteit is temperatuurafhankelijk. De elektrochemische reactiesnelheid vertraagt naarmate de temperatuur daalt, wat de interne weerstand verhoogt en de bruikbare energie vermindert. Dit effect is omkeerbaar bij tijdelijke blootstelling — de capaciteit keert terug wanneer de accu opwarmt — maar hiermee moet bij de dimensionering terdege rekening worden gehouden.

Het thermische gedrag van lithium-ionaccu's kent doorgaans een optimaal werkgebied van 15°C tot 35°C. Onder 0°C versnelt het capaciteitsverlies en een aanzienlijke daling buiten dat optimale bereik kan de bruikbare accucapaciteit aanzienlijk reduceren. Een vergelijkbare derating is van toepassing op stationaire accu's.

Temperatuur Loodzuur (% van nominaal) LiFePO4 (% van nominaal) Natrium-ion (% van nominaal) Li-SOCl2 (% van nominaal)
+25°C (referentie) 100% 100% 100% 100%
0°C ~75% ~88% ~95% ~90%
-10°C ~62% ~80% ~92% ~85%
-20°C ~50% ~72% ~88% ~80%
-30°C ~35% ~55% ~80% ~75%
-40°C Niet aanbevolen ~40% (met verwarming) ~72% ~70%

Bron: Samengesteld op basis van datasheets van fabrikanten (CATL 2025, EVE Energy 2024) en IEC 62619-testrapporten.

Er is een tweede, gevaarlijker effect bij koud weer: lithiumplating. Wanneer LiFePO4-accu's onder 0°C worden opgeladen, kan metallisch lithium neerslaan op het anodeoppervlak. Dit leidt tot permanent capaciteitsverlies en in extreme gevallen tot interne kortsluiting. Een hoogwaardig BMS blokkeert het opladen onder 0°C of verlaagt de laadstroom tot een druppellading. Voor sensoren op hoogspanningslijnen in koude streken betekent dit dat de accu tijdens een ijskoude dag mogelijk niet volledig oplaadt, zelfs als er zonne-energie beschikbaar is. Bij de dimensioneringsberekening moet daarom worden uitgegaan van gedeeltelijke of nihil herlading op de koudste dagen.

De natrium-ionchemie omzeilt het probleem van lithiumplating volledig. De tweede generatie natrium-ioncellen van CATL, die begin 2026 in massaproductie gingen, kunnen laden en ontladen bij -40°C zonder degradatie. Voor hoogspanningslijnen in arctische streken of op grote hoogte levert dit een wezenlijk operationeel voordeel op.

Ontladingsdiepte versus cycluslevensduur

De ontladingsdiepte (DoD) is het percentage van de totale capaciteit dat in elke cyclus wordt verbruikt. Ondiepe ontlading verlengt de levensduur; diepe ontlading verkort deze. Dit verband is niet-lineair. Voor LiFePO4 levert een cyclus bij 100% DoD circa 2.000-3.000 cycli op. Een cyclus bij 50% DoD verlengt de levensduur tot 6.000-8.000 cycli. Voor een sensor op een hoogspanningslijn die dagelijks ontlaadt en laadt, bepaalt dit verschil of de accu 6 jaar dan wel 16 jaar meegaat.

DoD per cyclus Loodzuur (cycli) LiFePO4 (cycli) Natrium-ion (cycli)
20% 1,000-1,200 8,000+ 6,000-8,000
50% 400-600 5,000-6,000 4,000-5,000
80% 200-300 3,000-4,000 3,000-4,000
100% 150-200 2,000-2,500 2,000-3,000

Bron: Datasheets van fabrikanten (BYD 2025, CATL 2025, Trojan Battery 2024).

De praktische consequentie is dat dimensioneren voor 80% DoD in plaats van 50% DoD niet alleen 30% op de accukosten bespaart. Het verlengt tevens de vervangingscyclus van elke 2 jaar naar elke 8 tot 10 jaar. Voor een netbeheerder met 500 knooppunten op hoogspanningslijnen verandert dit de operationele kosten (OPEX) voor accu's van $75.000 elke twee jaar naar $75.000 per decennium.

Loodzuuraccu's zijn hierbij bijzonder gevoelig. Het ontladen van een loodzuuraccu tot 80% DoD halveert de cycluslevensduur ruimschoots ten opzichte van 50% DoD. Daarom wordt bij de dimensionering van loodzuur in de praktijk een limiet van 50% gehanteerd, ongeacht wat de datasheet vermeldt. De accu kan dieper worden ontladen, maar zal het niet lang volhouden.

Accuveiligheid en transport

Accu's voor externe monitoring moeten voldoen aan twee sets voorschriften: veiligheidsnormen voor het product zelf en transportvoorschriften voor het verzenden van cellen naar de installatielocatie.

IEC 62619: Veiligheid van industriële lithiumaccu's

IEC 62619:2022 is de internationale veiligheidsnorm voor secundaire lithiumcellen en -accu's die worden toegepast in industriële omgevingen, waaronder stationaire apparatuur. De norm omvat misbruiktesten op celniveau (externe kortsluiting, impact, thermisch misbruik, overlading) en testen op systeemniveau (voortplanting van thermische runaway, reactie op BMS-fouten).

Voor monitoring van hoogspanningslijnen is IEC 62619-certificering juridisch niet in alle rechtsgebieden verplicht, maar het geldt als de de facto kwaliteitsnorm. Nutsbedrijven en EPC-aannemers eisen dit steeds vaker in hun inkoopbestekken. Een accu zonder IEC 62619-certificering kan worden uitgesloten van aanbestedingen voor projecten op utiliteitsschaal.

De LiFePO4-chemie biedt hier een intrinsiek veiligheidsvoordeel. De drempelwaarde voor thermische runaway ligt rond 270°C, vergeleken met 150-180°C voor NMC lithium-ion. In een onbemande behuizing op een hoogspanningsmast is deze veiligheidsmarge van groot belang.

UN 38.3: Transportconformiteit

Alle lithiumaccu's die via de lucht, over zee of over land worden vervoerd, moeten slagen voor de UN 38.3-testen conform het UN Manual of Tests and Criteria. De acht vereiste testen zijn:

  1. T1 – Hoogtesimulatie (11.6 kPa gedurende 6 uur)
  2. T2 – Thermische cycli (-40°C tot +72°C, 10 cycli)
  3. T3 – Trillingen (10-2000 Hz, 5g versnelling)
  4. T4 – Mechanische schok
  5. T5 – Externe kortsluiting
  6. T6 – Impact / verbrijzeling
  7. T7 – Overlading
  8. T8 – Geforceerde ontlading

Slaagcriteria: geen brand, geen explosie, geen lekkage. Bij elke zending lithiumaccu's moet een UN 38.3-testoverzicht worden meegeleverd. Wat betreft projectlogistiek betekent dit dat loodzuur- en natrium-ionaccu's (die volgens deze regels niet als gevaarlijke stoffen zijn geclassificeerd) eenvoudiger naar afgelegen locaties kunnen worden getransporteerd.

Dimensionering voor verschillende toepassingen van lijnmonitoring

Niet alle sensoren op hoogspanningslijnen verbruiken evenveel stroom. Een eenvoudige storingsindicator met een knipperende led verbruikt een fractie van een watt. Een camera met cellulaire gegevensoverdracht kan tijdens de transmissie 10W verbruiken. De accudimensionering moet aansluiten op de specifieke toepassing.

A LinkSolar galloping-monitoring node surrounds a conductor that enters its black front aperture and passes straight through the cylindrical housing.
Toepassing Typische dagelijkse belasting Autonomiedagen Min. accu (12V, 25°C) Koud klimaat (+40%)
Geleidertemperatuursensor (LoRa) 2-4 Wh 5 3-5 Ah LiFePO4 5-7 Ah
IJsaangroeimonitor (mechanisch + cellulair) 15-25 Wh 5-7 12-20 Ah LiFePO4 17-28 Ah
Storingsindicator (FPI) met GSM 5-10 Wh 3-5 4-8 Ah LiFePO4 6-11 Ah
Visuele inspectiecamera (4G, 1 beeld/uur) 30-50 Wh 5 25-40 Ah LiFePO4 35-56 Ah
Multisensorknooppunt (temp + stroom + trilling + 4G) 15-25 Wh 5 12-20 Ah LiFePO4 17-28 Ah
Dynamic line rating-sensor (DLR) 20-40 Wh 5-7 18-35 Ah LiFePO4 25-49 Ah

Opmerking: De correctie voor koude klimaten gaat uit van een minimale ontwerptemperatuur van -20°C met LiFePO4. Natrium-ion zou een kleinere correctie vereisen (~15% in plaats van 40%).

IJsmonitoring stelt uitzonderlijk hoge eisen omdat het gevaar en de energiebeperking gelijktijdig optreden. IJzelstormen blokkeren de zonne-instraling terwijl de sensor moet blijven rapporteren. Voor regio's die gevoelig zijn voor ijsafzetting is een autonomiedoel van zeven dagen gebruikelijk. Sommige netbeheerders combineren de sensor met een groter zonnepaneel (60W in plaats van 20W) om na afloop van de storm sneller te herladen.

Cameragebaseerde inspectie verandert de berekening doordat beeldoverdracht in korte, krachtige pulsen plaatsvindt. Een JPEG-beeld van 2MP is 200 tot 500 KB groot. Verzending via 4G bij 5W gedurende 30 seconden verbruikt circa 0.04 Wh per beeld. De werkelijke belasting zit in het opwarmen van de camera en het opzetten van de modemverbinding, wat gedurende 60 tot 90 seconden 8 tot 12W kan vragen. Dimensioneren op het gemiddelde vermogen is niet toereikend; de accu moet deze pieken aankunnen zonder spanningsval.

Dynamic line rating (DLR)-sensoren, zoals geïmplementeerd door nutsbedrijven met sensoren die realtime de geleidertemperatuur en omgevingsomstandigheden meten, berekenen de actuele thermische capaciteit. Deze systemen stellen netbeheerders in staat om de lijncapaciteit onder gunstige omstandigheden met maximaal 40% te verhogen. De vermogensbehoefte is gematigd, maar de beschikbaarheid is cruciaal — een DLR-sensor die op een warme dag offline gaat, ontneemt de mogelijkheid om de hoogspanningslijn boven de statische limiet te belasten.

Onze inkoopaanpak: wat LinkSolar levert

LinkSolar is een inkooppartner met directe productietoegang en kwaliteitscontrole ter plaatse bij onze partnerfabrieken. Wij produceren zelf geen accu's. Wij werken samen met gespecialiseerde cel- en accupakketfabrieken om accusystemen te specificeren, testen en leveren die exact zijn afgestemd op externe monitoringtoepassingen.

A LinkSolar conductor-mounted solar power platform is inspected with a clamp meter in an ordinary utility commissioning yard.

Onze typische aanpak voor een monitoringproject voor hoogspanningslijnen omvat drie fasen:

Validatie van het belastingsprofiel. We analyseren de datasheet en de inschakelduur van de sensor en stellen vervolgens een energiebudget op. Veel specificatiebladen vermelden het piekvermogen maar niet het gemiddelde vermogen. Wij berekenen de werkelijke dagelijkse energiebehoefte, inclusief zelfontlading en de ruststroom van het BMS, wat 5 tot 10% aan het basisgetal kan toevoegen.

Selectie van chemie en capaciteit. Op basis van de klimaatgegevens, de gewenste autonomie en de gewenste vervangingscyclus adviseren wij een chemische samenstelling en capaciteit. Voor een project in het noorden specificeren we doorgaans een LiFePO4-pakket van 20 Ah met uitschakeling bij lage temperaturen via het BMS. Voor een project op grote hoogte met nachttemperaturen tot -25°C adviseren we wellicht natrium-ion.

Integratie en testen. Wij leveren het accupakket met de juiste connectoren, zekeringen en behuizing voor de mastomgeving. Onze partnerfabrieken voeren op elk pakket flashtests uit vóór verzending. Voor volumeorders kunnen we UN 38.3- en IEC 62619-certificeringen regelen via geaccrediteerde onafhankelijke laboratoria.

Onze partnerfabrieken produceren LiFePO4-pakketten in configuraties van 12V, 24V en 48V, variërend van 10 Ah tot 200 Ah. De levertijden bedragen doorgaans 3-4 weken voor standaardcapaciteiten en 5-6 weken voor maatwerkbehuizingen. Monstervolumes worden verzonden in 7-14 dagen.

Laatste checklist: voordat u de accucapaciteit definitief vastlegt

  • Bereken de dagelijkse energie op basis van de werkelijke inschakelduur, niet op basis van het gemiddelde uit de datasheet
  • Kies het aantal autonomiedagen op basis van lokale extreme weersomstandigheden, niet via een algemene vuistregel
  • Pas de maximale ontladingsdiepte toe voor de gekozen chemische samenstelling
  • Pas temperatuurderating toe op basis van de minimale ontwerptemperatuur
  • Voeg 20-25% verouderingsmarge toe voor behoud van capaciteit aan het einde van de levensduur
  • Controleer of het BMS beschikt over laadbeveiliging bij lage temperaturen bij gebruik van lithium
  • Bevestig dat het UN 38.3-testrapport beschikbaar is voor transport van lithiumaccu's
  • Controleer of het zonnepaneel de accu binnen één zonnige dag kan herladen vanaf een ontladingsdiepte van 50%

Een accupakket nodig dat is gedimensioneerd voor uw sensoren voor hoogspanningslijnen?

Stuur ons het energiebudget van uw sensoren en de klimaatgegevens van de locatie. Wij voeren de volledige berekening uit — inclusief temperatuurderating en verouderingsmarge — en adviseren de optimale chemische samenstelling en capaciteit. Monsterpakketten worden verzonden in 7-14 dagen.

Neem contact op met onze engineer | Vraag maatwerkspecificatie aan

Geschreven door Dean D.. Wij leveren zonne-energiesystemen en accupakketten voor externe monitoring, IoT en industriële toepassingen via ons netwerk van partnerfabrieken. Neem voor vragen over deze gids contact met ons op via support@linksolar.net.

Vorige Volgende